Szachy

XVII Międzynarodowy Świąteczno - Noworoczny Turniej Szachowy

23 grudnia 2017 r. w Cieszynie odbył się XVII Międzynarodowy  Świąteczno - Noworoczny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Cieszyna.

Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

W dniach 15-17 grudnia 2017 r. w Katowicach odbyło się prawdziwe święto szachów - Mistrzostwa  Europy w szachach szybkich i  błyskawicznych pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

III liga szachowa

II Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Podkarpackiego

W dniu 22.04.br w Hali Sportowej w  Radymnie odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Podkarpackiego, Grano na dystansie 9 rund z czasem 15 min. na zawodnika

Wyniki rozgrywek o mistrzostwo III ligi szachowej

W dniach 18-19.06.2016 r. w Czudcu odbył się drugi zjazd drużyn walczących o mistrzostwo 3 ligi szachowej w której uczestniczyła drużyna naszego klubu.

3 liga szachowa

W dniach 27-29.05.2016 r. w Czudcu odbył się pierwszy zjazd drużyn walczących o mistrzostwo 3 ligi szachowej w której uczestniczyła drużyna naszego klubu.

II Liga Szachowa

Sukcesem zakończyła się wyprawa szachistów MKS „Polonia” Przemyśl nad morze, gdzie w Łazach k/Koszalina w dniach 01-09 września br. zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski – II Liga Szachowa. W gronie 32 zespołów z całej Polski nasi szachiści wywalczyli wysokie 19-te miejsce, gwarantujące utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej (trzy pierwsze zespoły – awans do I Ligi, 8 ostatnich – spadek do III Ligi).

Kolejny sukces szachistów!

Zakończyły się rozgrywki II ligi szachowej. Zawody zostały rozegrane w Mrzeżynie k/Kołobrzegu w dniach 3-11 września. Startowały 32 zespoły. Z tej stawki 8 ostatnich drużyn spadło do III ligi.

Dobry występ nowego zawodnika Polonii na turnieju szachowym w Leżajsku

W rozegranym 29.05.2011 w Leżajsku IX Międzynarodowym Turnieju Szachowym zawodnik Polonii 19 letni Daniel Lusio zajął wysokie 3 miejsce. W silnie obsadzonej grupie A walczyło 75 zawodników, medalowe miejsce naszego nowego zawodnika jest bardzo dobrym osiagnięciem - gratulujemy!

Szachy - Polonia w II lidze

Drużyna Polonii zwyciężyła w rozgrywanych pod Rzeszowem rozgrywkach 3 ligi podkarpackiej. W drugiej części rozgrywek Polonia z zajmowanego na półmetku 2 miejsca przesunęła się na pozycję lidera. Po twardej walce do ostatniej partii - ostatniej kolejki rozgrywek nie pozwoliła przegonić się rywalom. Oprócz zwycięstwa drużyna uzyskała awans do ogólnopolskiej II ligi (planowane na wrzesień w Mrzezynie nad Bałtykiem). Sukces ten jest najwiekszym osiagnięciem przemyskich szachów w rozgrywkach seniorskich od ponad 30 lat.

Cel występów czyli miejsce w górnej połowie tabeli jaki stawiano przed drużyną przed rozpoczęciem rozgrywek został szybko osiągnięty, kiedy pojawiła się szansa na wygranie ligi (2 miejsce na półmetku) drużyna przed drugą częścią rozgrywek jeszcze bardziej skonsolidowała się i postanowiono zaryzykować agresywną grę o zwycięstwo kosztem asekuracji i pilnowania wyniku. Ta taktyka sprawdziła się, pozwoliła na dogonienie najgroźniejszego rywala i zajęcie 1 miejsca w rozgrywkach.

Za zwyciestwo w lidze Polonia otrzymała okazały puchar a zawodnik Marcin Muc nagrodę za najlepszy wynik na 2 szachownicy. Sukces tym większy, że zwycięstwo osiagnięto bez porażki przy 4 remisach i 7 wygranych meczach, a najlepszym meczem drużyny uznano rozgromienie silnego zespołu Zelmeru Rzeszów 5:1.